Zdravé hranice

Čo znamená nastaviť si zdravé hranice?

Prečo ich vôbec potrebujeme? Hoci si to málokedy uvedomujeme, v živote nám rôzne situácie neraz ukazujú, aké sú dôležité. Aj preto som prepojil svoje poznatky z fyzickej a energetickej sebaobrany a ponúkam vám ich v jednom kurze.

Viete, čo je cieľom bojových umení? Pre mňa to bolo najmä naučiť sa nebojovať. So životom, ani so sebou samým. To, kde si môžeme všimnúť ako na tom fyzicky naozaj sme, prezrádzajú najmä signály nášho tela. Nedajú sa oklamať.   

Ste skutočne samými sebou? V zmysle, že ste vo svojom strede, harmónii a na svojom vlastnom mieste? Ste schopní žiť život s odvahou i zraniteľnosťou zároveň? Dovoliť si k sebe byť láskaví a zároveň si dokážete udržať svoj vlastný priestor a vašu pravdivú vzdialenosť či blízkosť? 

Ako sa dokážete uchrániť pred manipuláciou alebo prípadným násilím? Ako si udržať svoju energiu alebo si ju dokonca zvýšiť, keď je to potrebné? 

Naša schopnosť zažívať zdravé vzťahy závisí aj od našej schopnosti zdravo, efektívne a empaticky si nastaviť hranice. Keďže zatiaľ sa tejto oblasti nevenoval žiadny kurz ani workshop, ponúkam vám ho. 

Naučte sa pár efektívnych spôsobov fyzickej a energetickej sebaochrany.  

Čo sa na kurze naučíte?

Je to kombinácia bodyterapie, bojových umení a šamanizmu v každodennom živote. Poznatky, ktoré sa naučíte, môžete využiť v každodennom živote – doma, v práci, v hromadnej doprave, na ulici a kdekoľvek sa ocitnete medzi ľuďmi. 

Pre niekoho je náročnejšie pristúpiť bližšie a otvoriť sa alebo povedať nie. 

Neobávajte sa. Pre účasť na tomto kurze nepotrebujete žiadnu predchádzajúcu skúsenosť alebo talent. Podstatou je, aby ste získali dôležité informácie, zvýšili fyzické i energetické sebauvedomenie a “embodyment” – dokázali ich uplatniť v praktickom živote.

Čo je cieľom zdravých hraníc?

Zábavné, radostné, funkčné a zmysluplné spojenie toho civilizovaného a divokého v nás. Ak za seba a svoje potreby nepreberieme plnú zodpovednosť, často to môžeme hodiť na niekoho iného. Sebaobrana by mala byť v povinnej výbave každého z nás, dospelých žien i mužov. Vedieť povedať nie je dôležité a ustrážiť si svoje hranice v rôznych situáciách tiež.

Aj vďaka tomuto kurzu zistíte, kedy je pre vás výhodnejšie byť pevný alebo inokedy tekutejší, ako zostať spontánne jednoduchý alebo sa dostať k podstate konfrontácií a konfliktov. Zistíte, ako my sami prispievame k tomu, čo sa nám v istých situáciách deje a koľko dobrého sme naozaj ochotní prijať.